FAQ - najczęściej zadawane pytania

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące serwisu, płatności oraz wynajmu samochodów

Skontaktuj się z nami, bo jesteśmy najlepsi. Napisz na adres: rezerwacja@netcar4u.pl lub zadzwoń 798 685 055

Jest to depozyt zablokowany przez wypożyczalnię na czas najmu, zwalniany, gdy pojazd zostanie zwrócony bez uszkodzeń. Kaucja – w zależności od warunków najmu poszczególnych wypożyczalni – blokowana jest na karcie płatniczej lub uiszczana w gotówce przy odbiorze pojazdu.

Przy konkretnych pojazdach w wyszukiwarce umieszczone są informacje, jakie płatności obsługuje dana wypożyczalnia. Możliwe jest, że dana firma wynajmująca nie uznaje innej formy uiszczenia kaucji jak blokada ustalonej kwoty na karcie kredytowej – stąd prosimy o uważne przeczytanie „Szczegółów” danego samochodu.

W takim przypadku zapraszamy do kontaktu drogą mailową (rezerwacja@netcar4u.pl) lub telefoniczną.

Doba liczona jest według godzin. Przykładowo: jeśli wynajmiemy samochód w czwartek rano, to doba najmu liczona jest do piątkowego poranka. Opóźnienie ponad 30-60 min najczęściej skutkuje naliczaniem następnej doby.

Nie ma górnej granicy dla wypożyczenia pojazdu. Najem do 30 dni określany jest jako krótkoterminowy, dłuższe to średnio- i długoterminowe. Od długości najmu zależy stawka dobowa (im dłuższy okres, tym niższa cena). Wynajem długoterminowy jest np. dobrą alternatywą leasingu dla firm (mniej formalności, bardziej elastyczna forma rozwiązania potrzeby korzystania ze służbowego auta).

Na naszym portalu oferujemy wynajem wielu typów pojazdów – od samochodów osobowych po dostawcze.

Tak, w przypadku niektórych typów pojazdów jest taka możliwość – przy samochodach specjalnych, takich jak autolawety i limuzyny czy przy autobusach.

Napisz wiadomość na adres rezerwacja@netcar4u.pl w tytule pisząc ANULACJA REZERWACJI. Jeśli zrezygnujesz z najmu wcześniej niż na 48 godzin przed planowaną godziną odbioru pojazdu, opłata rezerwacyjna zostanie w całości zwrócona na Twoje konto/kartę kredytową.

Aby sprawdzić, czy między dwoma interesującymi Cię lokalizacjami istnieje możliwość wynajmu pojazdu, wyszukując samochód wpisz odpowiednie miasta odbioru i zwrotu. Pamiętaj, że ta opcja najczęściej jest dodatkowo płatna. Jeśli nie jesteś pewien czy istnieje taka opcja, zadzwoń.

Większość wypożyczalni ogranicza ilość kilometrów, które dziennie można przejechać wynajętym autem. Często jest to około 150-300 km/dobę. W przypadku przekroczenia limitu ustalonego na cały okres najmu, naliczane są dodatkowe opłaty za każdy dodatkowy kilometr. Limit określony jest w „Szczegółach” pojazdów w wyszukiwarce NetCar4u.pl. Jeśli nie jesteś pewien, zadzwoń.

Zdjęcia w wyszukiwarce mają charakter poglądowy. W opisie konkretnych aut często zaznaczony jest kolor lakieru (może się on różnić od tego zaprezentowanego na zdjęciu). Należy również zwrócić uwagę na zapis „lub podobny” przy marce i modelu pojazdu w wyszukiwarce. Oznacza to, że wypożyczalnia zastrzega sobie prawo do podstawienia innego pojazdu podobnej klasy.

Wszystkie ceny na NetCar4u.pl dla klientów indywidualnych są cenami brutto. Może się zdarzyć, że w przypadku promocji dla firm lub dla wynajmu długoterminowego, podane ceny nie będą uwzględniały podatku VAT.

Tak. W przypadku chęci najmu samochodu zastępczego zapraszamy do kontaktu drogą mailową (rezerwacja@netcar4u.pl) lub telefoniczną.

Podczas odbioru pojazdu w zależności od wypożyczalni i rodzaju pojazdu, wymagane mogą być inne dokumenty, jednak najczęściej należy okazać: prawo jazdy (odpowiedniej kategorii, wymaganej do prowadzenia danego typu pojazdu), drugi dowód tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty lub paszport), ważną kartę kredytową embosowaną (wypukłą). W przypadku wynajmu na firmę potrzebny będzie: REGON, NIP, KRS lub zaświadczenie o wpisie do CEIDG. Należy również dostarczyć firmie wynajmującej kserokopie okazywanych dokumentów.

Przy każdym pojeździe w wyszukiwarce znajdują się najważniejsze wymagania dotyczące najmu. Np. niektóre wypożyczalnie umożliwiają skorzystanie z ich usług od 21, a inne dopiero od 23 roku życia. Oprócz tego często dodatkowo wymagają ponad 3-letniego okresu posiadania prawa jazdy. Informacje tego typu znajdują się również w Ogólnych Warunkach Najmu umieszczonych przy każdej pozycji w wyszukiwarce.

W przypadku zapytania, dla którego nie znaleziono żadnego wyniku na naszym portalu, prosimy o wiadomość na adres rezerwacja@netcar4u.pl ze szczegółami dotyczącymi preferowanego pojazdu – typem, terminem najmu, miejscowością odbioru itd. wraz z danymi kontaktowymi. Skontaktujemy się z Tobą.